Sypialnia dla większości z nas jest miejscem odpoczynku, gdzie możemy się odciąć od codziennych problemów. Jednak do pełni szczęścia niezbędne jest odpowiednie podłoże do spania, a więc dobrze dobrany materac. To on zapewni nam najwyższy poziom komfortu, a przy okazji pomoże zadbać o nasz kręgosłup.

Jakie technologie sprawiają, że materac jest dobrym wyborem do łóżka?

Wielu z nas śpi na rozkładanej kanapie lub narożniku. Bardzo często wynika to z niewielkich możliwości lokalowych. Warto jednak pamiętać, że nawet najwygodniejszy mebel 2w1 nie zastąpi komfortowego łóżka. To właśnie materac, stanowi najlepsze podparcie dla kręgosłupa. Śpiąc na niewygodnym podłożu, bardzo często budzimy się z bólem pleców czy stawów, które potem towarzyszą nam przez cały dzień, uniemożliwiając normalne funkcjonowanie. Kiedy już stajemy się szczęśliwymi posiadaczami własnego łóżka, pozostaje wybór materaca, ponieważ zarówno zbyt miękki jak i zbyt twardy, nie zapewni nam komfortowego odpoczynku nocą. Jest to szczególnie ważne dla osób starszych czy chorych. Wiele materacy posiada status wyrobu medycznego w klasie I, jak np. model Hilding Fandango, który polecany jest w profilaktyce wad postawy. Natomiast materac Hilding Rumba posiada właściwości antyodleżynowe, więc może być użytkowany przez osoby chore i leżące. Wszystkie produkty marki Hilding są tworzone w dbałości o środowisko, a przy tym posiadają szereg certyfikatów, które potwierdzają odbycie szeregu testów w zakresie trwałości czy ergonomii.  Warto także wspomnieć o certyfikacie Oeko-Tex®, który jest najważniejszym oznaczeniem, jeśli chodzi o materiały. Gwarantuje on bowiem użycie materiałów w pełni bezpiecznych dla naszego zdrowia, w tym szczególnie dla osób, które cierpią na różnego rodzaju alergie. Dobre materace, znanych marek takich jak np. Hilding Anders, który jest liderem w swojej klasie, dobrane indywidualnie do naszych potrzeb, pozwolą na długo cieszyć się luksusem i odpoczynkiem. Możemy wybierać wśród materacy piankowych (polecanych głównie dla osób lżejszych czy dzieci), materacy sprężynowych, które zapewniają najlepszą elastyczność punktową, a także materacy hybrydowych, czyli łączących w sobie cechy obu poprzednich.

Czym kierować się dobierając rozmiar materaca?

Urządzanie sypialni najlepiej rozpocząć od wyboru rozmiaru łóżka, a więc także materaca na którym będziemy spać. Jaki rozmiar dobrego materac wybrać? Jeśli chodzi o materace przeznaczone dla jednej osoby, przyjęło się że standardowa długość materaca to  200 cm i takie też znajdziemy w większości sklepów. Produkty przeznaczone dla jednej osoby, to rozmiar 80×200, 90×200, ale także sporo większe – 100×200 oraz 120×200. Materace dla par lub po prostu osób, które cenią sobie sporo miejsca do snu, to wymiary 140×200, 160×200 oraz 180×200. Co jednak w przypadku, gdy nasza sypialnia nie jest w stanie pomieścić łóżka z materacem o długości 200 cm? Marka Hilding wyszła naprzeciw takim problemom, dzięki czemu bez problemu możemy kupić dobry materac 140×190 lub 160×190. Jednym z modeli dostępnych w takich wymiarach jest termoelastyczny materac Hilding Cha Cha, oraz materac sprężynowy 140×190 Hilding Flamenco, który posiada dwa rodzaje twardości, w zależności od strony. Dobre materace 140×190, a także 160×220 oraz 200×220, spełnią potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. Wysokiej klasy, dobre materace w różnych rozmiarach, znajdziesz w sklepie Senna Materace.

Dla kogo wybór materaca będzie dobrym wyborem i zapewni zdrowy sen?

Materace przede wszystkim będzie najlepszą opcja dla alergików. Osoby, które borykają się z problemami górnych dróg oddechowych, bardzo często uczulone są na kurz, który zbiera się praktycznie wszędzie  w domu – na meblach czy fotelach. Znacząco utrudnia im to funkcjonowanie, dlatego tak ważny jest dla nich komfortowy i zdrowy sen. Materac Hilding Cha Cha posiada pokrowiec, który bez problemu można prać, a przy tym nie posiada żadnych substancji alergogennych. Ponadto materace marki Hilding Anders, zaprojektowane są w technologii, która pozwala na swobodny przepływ powietrza, a przy tym dobre odprowadzanie wilgoci na zewnątrz. Takie warunki nie pozwalają na rozwój pleśni i grzybów. Materace są także jedynym słusznym rozwiązaniem, jeżeli cierpimy na bóle stawów lub kręgosłupa. Jedynie takie podłoże zapewni nam komfortowy sen, przy okazji utrzymując nasze plecy w najbardziej naturalnej pozycji. Również osoby starsze będą zadowolone śpiąc na materacu, ponieważ nie tylko będzie on dla nich najwygodniejszą opcją, ale także pozwoli na bezproblemowe wstawanie, bez zbędnego obciążania stawów.