Zastanawiasz się nad wymianą swojego starego materaca, ponieważ nie spełnia już swoich podstawowych zdań? W tym artykule podpowiemy Ci, dlaczego warto postawić na jeden z korzystniejszych materacy twardych do spania, jakim jest Galaxy SATELLITE SILVERGUARD. Poznaj, czym jest zdrowy i spokojny sen.

Choć nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, to właśnie materac ma największy wpływ na wysypianie się i dobre samopoczucie. Podłoże, na którym wypoczywamy powinno być dopasowane do naszych indywidualnych predyspozycji, ale również i co ważne, wagi oraz zdrowia. Osoby z przewlekłymi i powracającymi bólami pleców powinny dołożyć wszelkich starań, by materac zapewniał idealne ułożenie kręgosłupa na całej jego linii. A co warto wiedzieć o jednym z lepszych materacy twardych na rynku, jakim jest Galaxy SATELLITE SILVERGUARD? Sprawdź!

Twardy materac Galaxy SATELLITE SILVERGUARD – jakie posiada zalety i wady?

Trudność w wyborze odpowiedniego materaca wcale nie polega na tym, że oferta tego typu produktów jest bardzo szeroka. Wręcz przeciwnie, ogromny asortyment sprawia, że łatwiej jest spełnić indywidualne życzenia klientów będących w różnej potrzebie zdrowotnej, wieku oraz wadze.

Kłopotliwy i bardzo mylący może być wybór takiego materaca, który spełni się w roli perfekcyjnego podłoża, jeśli brakuje nam wiedzy o tym, jaki produkt jest dobry. I właśnie dlatego dobrze jest zapoznać się z założeniami, jakie posiadają twarde materace. Kiedy warto się na nie zdecydować, a kiedy wręcz należy?

W głównym podziale kategorii materacy należy rozróżnić nie tylko możliwości zastosowania różnorodnego wypełnienia, ale także twardość użytkowanego podłoża.

Materace piankowe są idealnym rozwiązaniem dla alergików oraz osób, które oczekują od materaca idealnego dopasowania do naturalnych krzywizn kręgosłupa. Materace sprężynowe, kieszeniowe będą wyjątkowo wytrzymałe, a dzięki wykonaniu w 7 strefach twardości zapewnią optymalne dopasowanie do naturalnych krzywizn kręgosłupa.

Do materacy można dołożyć dodatkowe komponenty, jak chociażby matę kokosową i zyskać dzięki temu znacznie twardsze podłoże. Wariantów indywidualnej personalizacji podłoża jest naprawdę sporo.

Do tego dochodzi wybór twardości podłoża. Bo choć wiele osób uważa, że najzdrowsze jest podłoże twarde to nie zawsze jest to zgodne z prawdą. Materac nie może być bowiem ani zbyt twardy, ani miękki. Poszczególne rodzaje twardości materaca kwalifikują się według następującej skali:

  • H1 materac miękki – dla osób ważących do 60 kg
  • H2 materac średnio twardy – dla osób ważących pomiędzy 60, a 80 kg
  • H3 twardy – dedykowany do wagi ponad 80 kg, ale do 100 kg maksymalnie
  • H4 bardzo twardy – dla osób ważących powyżej 100 kg

Twardy materac Galaxy SATELLITE SILVERGUARD to jednostronny materac stworzony dla osób, które preferują podczas snu średnio twarde podłoże. Można określić, że idealnie wpasuje się w znacznik skali na poziomie H3. Bardzo dobrze posłuży osobom o niezbyt dużej wadze, ale także tym, które na co dzień borykają się z bólem pleców, czy nawet stanami bezsenności.

Udowodniono, że ten typ materaca może wpływać nawet kojąco na samopoczucie i jakość życia.

Komponenty, jakie zastosowano w materacu to plastyczna pianka Flexifoam® oraz pianka termoelastyczna Visco. Obie mają idealne właściwości wentylacyjne oraz wspierają podparcie kręgosłupa na niemal całej jego długości. Dodatkowym udogodnieniem zastosowanym w materacu będzie zdejmowany pokrowiec, który w razie zabrudzenia można uprać.

Twardy materac Galaxy SATELLITE SILVERGUARD został wykonany w 7 różnorodnych strefach twardości, co daje idealne podparcie dla wszystkich części ciała, a jego wyjątkowa sprężystość daje przyjemne poczucie ukojenia i relaksu.

Trudno odnaleźć wady w tak profesjonalnie zaprojektowanym materacu. Każdy komponent i sposób użytkowania został tutaj skrupulatnie zaplanowany przez specjalistów.

W jakich rozmiarach produkowane są twarde materace Galaxy SATELLITE SILVERGUARD?

Z pewnością dodatkowym atutem tego materaca jest możliwość dopasowania go do niemal wszystkich rozmiarów łóżka. Dostępny jest bowiem zarówno w standardowych rozmiarach, jak i tych bardziej indywidualnych. Twardy materac Galaxy SATELLITE SILVERGUARD znajdziemy w opcjach: 90×200, 100×200, 120×200, materac termoelastyczny 140×200, 160×200, 180×200.

Przy czym warto zaznaczyć, że najchętniej kupowaną jest opcja twardego materaca 140×200 idealne dla singli ceniących komfortowy wypoczynek.

Jaki rozmiar twardego materaca Galaxy SATELLITE SILVERGUARD? Dopasuj go do własnych preferencji względem snu.

Dla kogo wskazane jest spanie na twardym materacu Galaxy SATELLITE SILVERGUARD?

Wiele osób zastanawia się: jaki twardy materac? Tymczasem model Galaxy SATELLITE może się okazać najbardziej praktycznym i komfortowym. Tutaj na uwagę zasługuje perfekcyjne wykonanie, wytrzymałe i przemyślane komponenty, ale również różnorodność dostępnych rozmiarów. Ten typ materaca sprawdzi się u osób w różnym przedziale wiekowym, które od snu oczekują naprawdę wysokich wrażeń.

Twarde materace Galaxy SATELLITE SILVERGUARD to zdrowy sen i pozbycie się bólu w plecach!